Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana
Strona główna
  • Olimpiada Statystyczna

    Z radością informujemy, że dnia 19.09.2016 r. rozpoczęła się rejestracja uczestników I edycji Olimpiady Statystycznej, unikatowego, ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego.

    Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Olimpiadzie. Na uczestników i zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, wyjazdy studyjne do Brukseli, karnety do kina, a dla najlepszych „złote indeksy” na wybrane uczelnie, czyli przyjęcie na studia bez postępowania kwalifikacyjnego. Poza tym, za zaangażowanie  w przygotowanie uczestników, nagrody otrzymają także nauczyciele uczniów, którzy w zawodach zajmą pierwsze trzy miejsca, a szkoła laureata otrzyma pomoce dydaktyczne.

    Wszelkie niezbędne informacje na temat m.in. uczelni partnerskich, nagród,  patronów, sponsorów 
    i mecenasów znajdą Państwo na stronie internetowej oraz w Informatorze Olimpiady Statystycznej .

    Załączniki:

    - formularz zgłoszeniowy;

    - pismo informacyjne;

    - notatka informacyjna;

    - baner.

    Życzymy powodzenia!

     

  • ZAN PARK RUN!

    ZAJRZYJ NA SZKOLNEGO FACEBOOKA!

    TRWA LICYTACJA NAUCZYCIELI!

     

  • OLIMPIADA ARTYSTYCZNA

    Serdecznie zapraszamy do udziału w 41. edycji Olimpiady Artystycznej. Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Można wybrać jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Oprócz tych wymiernych korzyści Olimpiada Artystyczna to przede wszystkim fascynująca i niezapomniana przygoda ze sztuką, muzyką i historią. To również okazja do zdobycia nie tylko wiedzy, ale także ciekawych doświadczeń i poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

    Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej pokrywamy wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny. Zwracamy koszty podróży, zapewniamy noclegi i wyżywienie. Zatem każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej.

    Aby ułatwić przygotowania do olimpiady zamieściliśmy na stronie www.olimpiada-artystyczna.pl wszystkie informacje organizacyjne dotyczące aktualnej edycji, m.in. plakat, terminarz, aktualny Regulamin z załącznikami, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych, a także arkusze z minionych edycji. W razie pytań prosimy o kontakt mejlowy:  olimpiada@muzeum-wilanow.pl.

    Warto śledzić nasz profil na serwisie Facebook - zawsze zamieszczamy tam aktualne informacje i ciekawostki ze świata sztuki https://www.facebook.com/olimpiada.artystyczna1

    Życzymy powodzenia!

     

  • Ciepło z klasą

    wejdź na link i zagłosuj na naszą szkołę - możesz oddać jeden głos dziennie!

    http://www.cieplozklasa.pl/szkola/25790

     

  • STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE 2016/2017 - PILNE!!!

    Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej. Ostateczny termin składania wniosków do 15 września 2016r. we właściwym dla miejsca zamieszkania ucznia Urzędzie Miasta (jesli dokumenty składane są u pedagoga szkolnego - do dnia 12 września- dotyczy uczniów zamieszkałych w Pruszkowie)

    Więcej informacji na stronie http://pruszkow.bip.gmina.pl/index.php?id=236

     

  • ZAN wygrywa miejski konkurs plastyczny

    "Niska emisja- wysokie ryzyko".

    Najlepszą pracę przygotowała Sylwia Leszkiewicz,

    II miejsce zajęły Katarzyna Zborowska i Maria Grad,

    a wyróżnienia otrzymali również Anna Grad, Jadwiga Wojciechowska, Iwona Koc, Dominika Pociask, Jakub Gołdy, Stanisław Znajdek, Marta Wójcik, Iga Matuszewska.

    Gratulujemy!

    Wręczenie nagród odbędzie się na zakończeniu roku szkolnego!

    Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana otrzymało podziękowanie

    Pana Prezydenta Jana Starzyńskiego

    oraz nagrodę specjalną za zaangażowanie i liczny udział uczniów w konkursie. Nagroda (rzutnik multimedialny) powędruje do pracowni geograficznej!

    Podziękowania dla pani Izabeli Szewczyk - opiekunki konkursu!

  • Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski

    serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu Powiatu Pruszkowskiego powyżej 6 roku życia wspólnie z rodzicami na interaktywną objazdową, wystawę „Umysł Przyłapany” z Centrum Nauki Kopernik, którą będzie można zwiedzać w:

    czwartek 19 maja (godz. 12:00 - 18:00), 
    piątek 20 maja (godz. 10:00 - 16:00), 
    sobota 21 maja (godz. 12:00 - 18:00) 
    w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie. 

    Wstęp wolny.
    Zapraszamy na wystawę i pokazy o… Nas samych!
    Niektórzy twierdzą, że już wszystko wiedzą na swój temat. Ale czy na pewno? W pokazie „Umysł Przyłapany” przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik dowiemy się jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz niedoskonałościach naszych zmysłów. Pokazane zostanie również jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat. Dowiemy się na czym polega iluzja optyczna oparta na funkcjonowaniu ludzkiego umysłu, jak funkcjonują  neurony lustrzane, jak wybiórczo działa koncentracja uwagi, jaki wpływ ma autorytet na podejmowanie decyzji i działań i co ciekawe jaki wpływ ma rytm na poczucie czasu oraz dowiemy się również co nie co o sile sugestii

  • POLECANE NIE TYLKO DLA BIOLOGÓW!

    Polska od wieków słynie z gościnności. Nie inaczej jest w przypadku przyrody – aktualna baza gatunków obcych na terenie naszego kraju obejmuje ponad 1000 rekordów. Pośród setek obcych gatunków roślin, grzybów i zwierząt są takie, które stanowią zagrożenie dla rodzimych ekosystemów.

    Apel Wojewody Mazowieckiego w sprawie Barszczu Sosnowskiego

  • 29 kwietnia gościliśmy przedstawicieli firmy Casio!

    Goście uczestniczyli w lekcji matematyki w klasie Ib. Odbyło się też spotkanie robocze z nauczycielami matematyki i dyrektor szkoły w czasie którego goście zapoznali się z systemem edukacji w Polsce. Interesowali się również programem GeoGebra i zakresem wykorzystywania kalkulatorów. Z rozrzewnieniem obejrzeli kalkulatory proste wykorzystywane na egzaminie maturalnym. 

    Odbył się przyspieszony kurs języka japońskiego.

     

  • relacja 1

    obszerny materiał zdjęciowy

    Z okazji uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego i Kamienia Węgielnego pod budowę nowej siedziby naszej szkoły ukaże się... 

    Gazeta Ponadczasowa

      (specjalne wydanie gazety Tabela, przystosowane do podróży w czasie)

    19.04.2016 nr 8

    (ostatnie papierowe wydanie)

      Najstarszy, stary, nowy...

     

    Dwudziesty pierwszy wiek ma to do siebie, że dąży za wszelaką cenę do zmian na lepsze. Nie mogły one ominąć również naszej, wciąż jeszcze dwudziestowiecznej szkoły . Choć trochę szkoda tych wydeptanych przez tysiące nóg schodów, poręczy dotykanych tysiąckroć i wąskich, choć długich korytarzy…

    Ale wszystko dąży do przemiany, każda wiosna potrzebuje jesieni, jak każdy owoc zapowiadającego go kwiatu. Liceum im. Tomasza Zana już w  dwudziestoleciu międzywojennym cieszyło się społecznym prestiżem. Było jedyną w Pruszkowie szkołą, w której nauka kończyła się maturą, a  matura znaczyła wtedy bardzo wiele, prawie tyle, ile dzisiaj dyplom wyższej uczelni.

    Nasza szkoła, trzeba przypomnieć, już raz zmieniała swą lokalizację i  siedzibę. W latach 1921-1930 mieściła się w domu czynszowym przy ulicy Narodowej 23. Ze względu na nieodpowiednie warunki, została przeniesiona do dziś już wysłużonego budynku przy ulicy Daszyńskiego  6. Kamienicę tę zakupiono za 150 000 zł, a rozbudowano i  przystosowano za drugie tyle. Wcześniej mieściła się tu bursa RGO (internat dla mało zamożnych uczniów, Rady Głównej Opiekuńczej).

    Budynek ten, jako Liceum im. Tomasza Zana w swych murach wykształcił wiele sław. Czyż to nie jest piękne wchodzić co dzień z trudem po schodach, po których stąpali w naszym wieku ludzie wybitni, tacy jak: Arcybiskup Henryk Hoser, Leonid Teliga, Wojciech Młynarski, Marek Krawczyk czy Andrzej Stelmachowski? Czy to nie jest ekscytujące próbować domyślać się, co oni myśleli, stąpając po nich, jakie snuli plany i marzenia? Przecież oni wtedy mierzyli się z podobnymi do naszych problemami.

    Budynek ten był również świadkiem śmiałych wyczynów technologicznych dwóch uczniów klasy maturalnej, którzy w 1935 roku zainstalowali na czas obrad rady pedagogicznej podsłuch w pokoju nauczycielskim!

    Świadkiem jakich historii będzie nowy budynek liceum? Jacy wielcy wychowają się w jego murach? Tego dowiemy się wkrótce, a Wy – przyszli czytelnicy tego artykułu po latach - to już na pewno wiecie.

     

    Mikołaj Stachera  kl. II D

  • Kolejny rocznik absolwentów opuszcza szkolne mury Zana!

    Nie jest to rozstanie definitywne, pojawicie się wkrótce na pisemnych i ustnych egzaminach maturalnych.

    Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

strona: