|
We wtorkowe przedpołudnie, 25 października 2016r. uczniowie klasy IIC wraz z panią Beatą Brodowską odwiedzili przedszkole Miejskie nr 14 "Różany Ogród" w Pruszkowie i w ramach "współpracy ze środowiskiem lokalnym" poprowadzili warsztaty "O świetle" dla grupy 5-6 latków. Każdy przedszkolak miał swojego mentora/opiekuna warsztatów. Zarówno duzi,jak i mali bawili się na tych warsztatach bardzo dobrze i mieli okazję sporo się od siebie nauczyć. Nasi uczniowie wykazali się prawdziwym talentem pedagogicznym.
Olimpiada Wiedzy o Mediach
Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. monitory, mobilne routery LTE, zegarki, lornetki).
Patronat nad Olimpiadą objęły Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
Napisz esej, stwórz film, fotoreportaż lub fotokast na jeden z podanych tematów, a następnie sprawdź swoje umiejętności i wiedzę podczas testu na etapie okręgowym i na etapie centralnym.
Tematy na I etap Olimpiady
- Ironia, hejt, mowa nienawiści – co można, a czego nie wolno tolerować w mediach
- Wpływ mediów na portret współczesnego mężczyzny/współczesnej kobiety
- Inforozrywka – nobilituje czy degraduje dziennikarza?
- Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności
- Komunikacja w erze cyfrowej
Więcej informacji na stronie http://owm.id.uw.edu.pl/
XII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości
od 1 do 31 października 2016 prowadzony jest nabór do kolejnej, XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów jest „Przywództwo w biznesie”.
W Olimpiadzie warto wziąć udział – jej wyniki uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez redakcję „Rzeczpospolitej” i wydawnictwo Perspektywy. Udział w programie jest bezpłatny, a wśród nagród przewidzianych dla zwycięzców - 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje na temat zasad udziału, harmonogramu oraz programu i literatury pomocnej w przygotowaniu się do uczestnictwa w zawodach, dostępne są w zakładce "bieżąca edycja".
I c i II c na warsztatach na Wydziale Chemii Uniwerytetu Warszawaskiego
24.09.2016 grupa uczniów naszego liceum z klas Ic i IIc, pod opieką Pani Marii Paczkowskiej i Pani Doktor Sylwii Żołądek, uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Zaniacy przygotowywali i objaśniali doświadczenia dla publiczności w każdym wieku. Mieli także okazję obejrzeć pokaz pirotechniczny i prezentację na temat roli światła w chemii. Dzień upłynął im na poszerzaniu wiedzy swojej i osób, którym mieli okazję zaprezentować różnorodne eksperymenty.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wybory do Zarządu Samorządu odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej
pod hasłem "Samorządy mają głos".
http://www.wybory.ceo.org.pl/relacje/wybory-zarzadu-su,398
http://www.wybory.ceo.org.pl/relacje/wybory-zblizaja-sie-wielkimi-krokami,392
http://www.wybory.ceo.org.pl/relacje/akcje-przedwyborcze,197
Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego - święto demokracji !
W wyniku wyborów, które odbyły się w piątek 30 września 2016 roku nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Maciej Siewierski z klasy I d, a na jego zastępcę wybrano Weronikę Myszkowską z klasy I a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanej kadencji!
A oto szczegółowe wyniki wyborów:
Frekwencja w dniu wyborów wyniosła 71,64%. Na 100% oddanych głosów nieważnych było jedynie 0,81 %.
Zwycięzca - Maciej Siewierski zdobył aż 20,5% ważnych głosów.
Weronika Myszkowska otrzymała 19,4% głosów. Trzecie miejsce zajął Kacper Grossman z klasy II d z wynikiem 13,9%. Miejsce czwarte zajęli ex aequo Jakub Gruza z klasy II a oraz Dawid Diaczyszyn z klasy II c ( 13,3 %). Magdalena Bartosiewicz z klasy I b oraz Kacper Winiarski z klasy I c otrzymali 9,8% głosów poparcia.
Jak widać wybory były bardzo wyrównane.
Nad poprawnością ich przebiegu czuwały powołane przez zespoły klasowe komisje wyborcze, które dyżurowały podczas przerw na pierwszym piętrze budynku liceum.Głosy liczył komitet wyborczy, któremu przewodniczyła Ania Gołaszewska wraz z wytypowanymi przez kandydatów zaufanymi osobami z poszczególnych klas. Nad całością wyborów czuwał Samorząd wraz z opiekunką Małgorzatą Widerą.
Samorząd serdecznie dziękuje paniom profesor: Jolancie Zgodzie, Beacie Zawadce oraz Natalii Białej, a także pani Małgorzacie Chlebnej za pomoc przy organizacji wyborów, zaś pozostałym nauczycielom, w tym wychowawcom oraz Dyrekcji - za udzielone wsparcie i zrozumienie:)
Podziękowania należą się również wszystkim kolegom i koleżankom, którzy zaangażowali się w organizację debaty, kampanii oraz wyborów i poświęcili swój czas i energię na ten cel.

Konkurs: Misja - książka!
Konkurs: Misja - książka!, to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki!
Młodzi autorzy, z pomocą i wsparciem nauczyciela - opiekuna drużyny, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.
Z dumą informujemy, że uczeń LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie Bartosz Winiarski z klasy 3a został laureatem konkursu: "Wszyscy czytają Sienkiewicza"! Konkurs ten został zorganizowany przez Dom Kultury "Kolorowa" w Warszawie w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Gratulujemy i życzymy Bartkowi dalszych sukcesów! W dniu 7 października (piątek) o godz. 18.00 w sali imprez Domu Kultury „Kolorowa” przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 w Warszawie odbędzie się wieczór laureatów, podczas którego zostaną wręczone nagrody. Szczegóły: http://kolorowa.arsus.pl/…/Wydarzenia/2016/…/Werdyktjury.pdf
W czwartkowy wieczór (29.09) uczniowie klasy IID uczestniczyli w wykładzie "Globalne ocieplenie okiem fizyka". Wykład odbył się w ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Poza wykładem uczniowie mogli także podziwiać jeden z najmłodszych i najnowocześniejszych budynków uczelni.
OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Zakres wiedzy do I etapu w zakładce: Materiały uzupełniające: Materiały dla Ucznia Lekcje z ZUS ISBN 978-83-919310-8-0, a wszelkie informacje u Pani Natalii Białej. Finaliści olimpiady będą brani pod uwagę podczas rekrutacji na określone kierunki na uczelniach wyższych, z którymi ZUS ma podpisane umowy.
Więcej informacji na stronie: http://www.zus.pl/LekcjezZus/Strony.aspx?id=4&page=1.
Gratulujemy Katarzynie Sokołowskiej stypendium artystycznego przyznanego przez Starostę Pruszkowskiego za rok szkolny 2015/2016 !!!

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Historia Olimpiady sięga roku 1959, kiedy to redakcja "Dookoła Świata" przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. Od 1991 r. organizuje ją Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie do 2013 r. realizowana była przez Instytut Nauk Politycznych, a od roku szkolnego 2013/2014 organizację Olimpiady przejął Instytut Europeistyki.
Dzięki hojności sponsorów Laureaci i Finaliści rokrocznie otrzymują liczne nagrody finansowe i rzeczowe. Najważniejszym jednakże uznaniem dla Laureatów Olimpiady – 30 najlepszych uczestników – są indeksy niemal wszystkich Uniwersytetów w Polsce, otwierające im drogę na wiele kierunków społecznych, ekonomicznych, na prawo a także na kierunkach humanistycznych. Niektóre uczelnie uznają również kompetencje Finalistów. Stając się Olimpijczykiem Jesteś członkiem wielkiej Rodziny Olimpijczyków.
Dotychczasowe doświadczenia przekonują, że uczestnicy Olimpiady bardzo dobrze sprawdzają się później w roli studentów, a po ukończeniu studiów są liczącymi się uczestnikami życia naukowego oraz wielu sfer życia publicznego.
Życzymy sukcesów w zawodach Olimpiady – niech w szlachetnej konkurencji zwyciężają najlepsi.
Więcej informacji na stronie http://www.owpsw.edu.pl.
Powodzenia!
Prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk
Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym Miesiąc Aktywnego Seniora w bieżącym roku jest PARADA UŚMIECHU, która odbędzie się w dniu 1 października (sobota).
Start Parady: godz. 11.00 - Pałacyk w Parku Sokoła.
Parada będzie prowadzona przez animatora i przybierze formę przemarszu ulicami Pruszkowa, a zakończy się około godz. 13.00 przy ujściu wody oligoceńskiej, niedaleko od WKD (ul. Lipowa).
Na Paradę zapraszamy wszystkich Mieszkańców Pruszkowa: Dużych, Małych, Szerszych, Cieńszych, Młodszych, Starszych i tych w Średnim wieku!
Prosimy zabrać ze sobą tylko UŚMIECH!
Pogodne spędzenie sobotniego popołudnia, dobrą - pozytywną i pełną radości „energię" gwarantują Organizatorzy Parady.
Na zakończenie Parady będziemy wspólnie cieszyć się SETNYMI URODZINAMI naszego MIASTA konsumując URODZINOWY TORT!
Więcej informacji na stronie http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/parada-usmiechu.
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”
Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu.
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych
Celem Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak też terytorialnym).
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
Wyróżnione szkoły zostaną uhonorowane dyplomami.
Wszyscy uczestnicy, z każdej szkoły otrzymają dyplomy.
Więcej informacji na stronie http://www.geo.suwikr.pl/geo/konkurs.html.
Pani Izabela Szewczyk gorąco namawia do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”! Zapisy tylko do 3.10 w sali III-5.
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”
Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu.
Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych
Celem Konkursu Polonistycznego „Fraszka” jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
Wyróżnione szkoły zostaną uhonorowane dyplomami.
Wszyscy uczestnicy, z każdej szkoły otrzymają dyplomy.
Więcej informacji na stronie http://fraszka.suwikr.pl/fraszka/regulamin.html.
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Zgoda do 12 października 2016 r.
|
|
|