Matematyka 2011/2012 2012/2013 2013/2014 zadania 2014/2015 2015/2016 GeoGebra-materiały

Małgorzata Zbińkowska

1. W tym roku szkolnym mamy więcej godzin matematyki w klasach pierwszych.

Szkoła przystąpiła do realizacji projektu Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów ogólnokształcących w zakresie podstawowym.

2. W dniach 12-13 września odbyło się szkolenie z programowania w jezyku APP Invertor na poziomie podstawowym w ramach programu Mistrzowie Kodowania. Z naszej szkoły udział wzięły: p.Małgorzata Zbińkowska (matematyka), p.Beata Zawadka (matematyka, informatyka) i p.Beata Brodowska (fizyka, przyroda). Szkolenie trwało 18 godzin i uczestniczki nabyły umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć z programowania App Invertor dla dzieci  młodzieży.
W związku z tym trwają zapisy na szkolenie dla uczniów naszej szkoły. Szczegóły u prowadzących.

2. VI Ogólnopolską Konferencję GeoGebry 19-20.09.2015.

Konferencja  jest organizowana corocznie  przez Warszawskie Centrum GeoGebry przy SWPS, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Akademickie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS, Fundację AKCES oraz Stowarzyszenie ROSE.
Konferencja odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu SWPS - ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa.
Tegoroczna Konferencja ma na celu zapoznanie z Innowacyjnymi Programami Nauczania Matematyki dla Liceów Ogólnokształcących i dla Gimnazjów opracowanych w ramach projektów Program Operacyjny Kapitał Ludzkiwspółfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest skierowana głównie do osób związanych z edukacją matematyczną na III i IV poziomie edukacyjnym.