|
Serdecznie dziękujemy naszej absolwentce Pani Elżbiecie Koślacz-Virol za niezwykle miłe i interesujące spotkanie :) . Pani Elżbieta Koślacz - Virol, na stałe mieszkająca w Paryżu, aktorka, absolwentka warszawskiej PWST, na paryskiej Sorbonie ukończyła studia polonistyczne i teatrologiczne, występowała na wielu paryskich scenach, w polskim filmie i teatrze, przyjęła zaproszenie dyrekcji szkoły i dzięki temu uczniowie klas humanistycznych mieli okazję wysłuchać Jej wspomnień z lat młodzieńczych spędzonych w murach naszej szkoły, dowiedzieć się więcej na temat pracy aktora i tłumacza, poznać Francję z perspektywy Polki, która osiadła tam na stałe.
Było nam bardzo miło Panią gościć. Zapraszamy po raz kolejny do Zana 

od lewej: Pani Elżbieta Koślacz-Virol, Pani dyrektor Ewa Król, Pani Barbara Ratyńska, w tle Pan Cezary Grzelak - Prezes Towarzystwa Abslowentów, Sympatyków i Przyjaciół Gimnazjum i LO im.T.Zana w Pruszkowie
:)
„Samotne matki, które mają poważne problemy życiowe i nie mogą znaleźć schronienia dla siebie i swoich dzieci mogą poszukać pomocy w stworzonych dla nich ośrodkach, właśnie takich jak Dom Samotnej Matki. Miejsca te skierowane są przede wszystkim na pomoc ofiarom przemocy w rodzinie i oferują nocleg, opiekę medyczną, wsparcie psychologa oraz pomoc prawną. W Domu Samotnej Matki kobieta może stanąć na nogi, a dzieciom zapewnia się warunki umożliwiające poradzenia sobie z traumatycznymi doświadczeniami z domu rodzinnego” . Dlatego warto pomagać!
Wolontariusze z naszego liceum pojechali dziś- 3 listopada 2017r. z darami dla Domu dla Matek z Dziećmi w Brwinowie przy ul. Sienkiewcza.
W imieniu mieszkańców oraz kierownictwa Domu składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy podzielili się z potrzebującymi i pomogli w zbiórce darów, które o tej porze roku są niezwykle potrzebne.
Zapewniliśmy, że zawsze można liczyć na pomoc Zaniaków!
Pamiętamy...Pani Anna Kaszubska, pisarka, która w zeszłym roku szkolnym prowadziła u nas w klasach humanistycznych warsztaty literackie na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach.
Uczniowie klasy II A wydali tomik literacki zainspirowany warsztatami z panią Anią i zadedykowali go jej trzem wspaniałym córkom. Znalazły się w nim haiku, limeryki, fraszki, wiersze, reportaże oraz przepiękne ilustracje. Przekazaliśmy ten tomik panu Grzegorzowi Kaszubskiemu - ojcu pani Ani, który nas odwiedził.

Festiwal Nauki to wydarzenie, które nie może odbyć się bez obecności uczniów naszej szkoły. Tak było też i w tym roku, kiedy już po raz czwarty prowadziliśmy pokazy doświadczeń w jednym z laboratoriów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym opiekunem jest Pani dr Sylwia Żołądek.
Oprócz wyzwań dydaktycznych (zawiłości chemii trzeba było tłumaczyć czasem bardzo małym dzieciom) mieliśmy możliwość obejrzeć pokazy pirotechniczne i fluorescencyjne w wykonaniu studentów i pracowników Wydziału Chemii.
18.10.17r. odbyło się podsumowanie Festiwalu, otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i upominki
oraz... zaproszenie na przyszły rok!

Ostatnie w tym roku warsztaty z Fundacją UpStarter za nami. Tym razem Zaniacy poznawali techniki skutecznego komunikowania się z otoczeniem, budowania relacji i wystąpień publicznych. Technika mid mappingu, czyli mapowania myśli okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest to szczególny rodzaj notowania, mający zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania. Takie umiejętności na pewno będą przydatne w procesie edukacji.
Serdeczne podziękowania składam na ręce Pani profesor Natalii Białej, która pilotowała całość projektu.
Dzień Zwariowanego Kapelusznika
to pierwszy z serii zaplanowanych dni tematycznych w tym roku szkolnym.
Za oknem szaro i plucha, a u nas kolorowo i wesoło!
W kategorii najbardziej zakręcona klasa 1 miejsce zajęła IC, 2 miejsce zdobyła klasa IIA, zaś trzecie, równie zaszczytne miejsce przypadło klasom IIID oraz IIIC.
Wyróżnienie przyznano klasie IA.
Sztuka baroku, kultura sarmacka już nie mają tajemnic dla uczniów klasy 2b i 2c po wizycie w dniu 23 października w rezydencji Króla Jana Sobieskiego w Warszawskim Wilanowie.

SĘKOCIN 2017
warsztaty przyrodnicze w Instytucie Badawczym Leśnictwa
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych i matematyczno-geograficznych naszego liceum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie. Była to okazja do odświeżenia znajomości gatunków roślin i zwierząt, można było prześledzić wpływ nas, konsumentów na bioróżnorodność środowiska, dowiedzieć się, co to jest monitoring środowiska oraz ... przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.
Mamy brązowy medal w powiatowych zawodach w piłce koszykowej dziewcząt.
Brawo dziewczyny :) Brawo Pani profesor Monika Bromek!

W dniu dzisiejszym (24.10.17r.) Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało - podczas zebrań i dnia otwartego- kawiarenkę dla rodziców i nauczycieli.
Jutro zaś zapraszamy na parter na pyszne śniadanko: kanapeczki, domowe ciasto drożdżowe i owoce.

Do końca tygodnia zbieramy jeszcze dary dla Domu Samotnej Matki w Brwinowie.
Bardzo dziękujemy za odzew i dotychczasowe wsparcie— jak zawsze można na liczyć na Zaniaków!
W ramach klejnej edycji akcji Sprzątania Świata w naszej szkole Pani Profesor Izabela Szewczyk ogłosiła wewnątrzszkolny konkurs na kampanię promującą segregację odpadów komunalnych w szkole i w domu. Pomysłowość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - "Nie ma śmieci- są surowce".
zajrzyj TUTAJ!
Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie! :) Super robota! I zapraszamy na nasz profil oraz do przesłania sprawozdania z Akcji :)
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu będzie można za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Już niedługo w szkole pojawią się plakaty z kodem QR, po zeskanowaniu którego przy pomocy smartfona otrzymacie na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Jeśli podoba Wam się ta akcja, możecie zostać ambasadorami projektu i otrzymać koszulkę z oryginalnym nadrukiem, a także wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami będą smartfony pełne e-booków (wybranych przez Was samych!).
Uwaga! Koszulki rozdawane będą według kolejności zgłoszeń (można się zgłaszać tylko do 24 października). PAMIĘTAJCIE, ŻE ICH ILOŚĆ JEST OGRANICZONA! KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY!
19.10.2017 roku humaniści z klasy 3a edukowali się dziś z zakresu historii, literatury i sztuki na zajęciach w Galeria Sztuki Socrealizmu, w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz podczas spaceru po Nałęczowie. Świetnie zachowany pałac w pięknym parku jest pełen autentycznych eksponatów (obrazów,mebli,naczyń,szkła,stiuków na ścianach i sufitach,kotar), od których aż kręci się w głowie! W pałacowych oficynach można oglądać karety i inne powozy. Warto było też przenieść się w nieco mniej odległe czasy i wysłuchać prelekcji w Muzeum Socrealizmu, a zwiedzanie Kozłówki zakończyć spacerem w pięknym, przypałacowym ogrodzie. W Nałęczowie maturzyści odkrywali ślady Stefana Żeromskiego (dzięki przewodnikowi z Chaty Żeromskiego) i Bolesława Prusa, z którym nawet mogli sobie zrobić zdjęcie w Parku Zdrojowym.
Relacja fotograficzna.
18.10.2017 roku uczniowie szkoły wzięli udział w apelu podsumowującym wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 oraz roczne działania Wolontariatu za rok szkolny 2016/2017 - relacja fotograficzna.
Gratulujemy Pani Małgorzacie Widerze, która otrzymała od uczniów Dyplom Uznania "Nauczyciel - Wolontariusz 2017 Liceum Ogólnokształcacego im. Tomasza Zana".

13.10.2017 roku grono Zaniaków powiększyło się o uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie. Świadkami tego wydarzenia byli ich starsi koledzy oraz nauczyciele. Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy im sukcesów!
Śubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej - relacja fotograficzna.

6.10.2017 - Wybory do Samorządu Uczniowskiego - relacja fotograficzna
Komisja Wyborcza niniejszym ogłasza, że tegoroczne wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wygrał Maciej Siewierski z wynikiem 46 %, a Wiceprzewodniczącym został Daniel Yargici, który uzyskał 32 % głosów. Trzecie miejsce zajął Kacper Pawlak, tuż za nim była Klementyna Grzybowska i Paweł Chojnacki.
W wyborach wzięło udział 280 uczniów z 318 wszystkich uczniów uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 88%. Wszystkie głosy zostały oddane prawidłowo.
Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale i pozostałym kandydatom, którzy zaproponowali wiele ciekawych pomysłów oraz mieli chęć i odwagę wystąpić w publicznej debacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów oraz innych uczniów do działania w ramach sekcji samorządu, aby mieć szanse realizować swoje pomysły. Była to niewątpliwie żywa lekcja demokracji.
Komisja Wyborcza i Opiekun Samorządu
W piątek (6.10.2017) po południu mury LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie odwiedzili troszkę młodsi uczniowie. Odbyły się pierwsze zajęcia z programowania BeCreo na modułach przygotowanych przez firmę Intel w projekcie Intel "Make Tomorrow". Prowadzi je Pani Beata Brodowska dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Choć nie wszystko wszystkim zadziałało od razu, wszyscy młodzi uczestnicy wyrazili chęć powrotu na zajęcia za tydzień.
http://becreo.eu/index.php/pl/#one
Relacja fotograficzna

Grupa uczniów LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie pod opieką p. Natalii Białej uczestniczyła w warsztatach kreatywnych "Skuteczne działanie w siedmiu krokach". Basia Biernacka tak mówi o swoich doświadczeniach: "Jako jedna z uczestniczek mogę spokojnie powiedzieć, że warsztaty zainteresowały mnie od razu. Wszystko odbywało się w formie wyprawy po skarb, bardzo odpowiadała mi ta forma, przed nami było mnóstwo zadań do wykonania, podczas których także integrowaliśmy się z grupami z innych szkół. Czas mijał dość szybko. Wyniosłam dużo z tych zajęć i mam nadzieję że pojawię się kiedyś na podobnych warsztatach ."
Relacja fotograficzna

|
|
|