O nas | Aktualności | Wykaz lektur | Aforyzmy | Ale książki! - czyli co warto przeczytać |

Aforyzmy

Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru. (Alfred Hitchcock)

Doświadczenie to nazwa, którą każdy określa głupstwa, jakie zrobił w życiu. (Oscar Wilde)

Doświadczenie prowadzi szkołę, w której lekcje są bardzo drogie. (przysłowie indyjskie)

Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować. (Marek Aureliusz)

Dobrzy znajdą uspokojenie we własnym sumieniu, a nie w słowach innych. (Lew Tołstoj)

Optymistę spotyka w życiu tyle samo niepowodzeń i tragedii, co pesymistę, ale optymista znosi to lepiej. (Martin Seligman)

Egzystencja narodu to codzienny, nieustający plebiscyt. (Ernest Renan)

Fałszywe argumenty zwalcza się najlepiej nie przeszkadzając w ich wykładaniu. (Alec Guinness)

Doświadczenie — ten dar nieba Masz, gdy go ci już nie trzeba. (Jan Sztaudynger)

Doświadczenie nieszczęścia uczy pomagać nieszczęśliwym. (Ango Sakaguchi)

Każdy się czasem spóźnia, ale najczęściej sprawiedliwość. (Wincenty Styś)

Ludzkie oczy mówią czasem gorsze rzeczy niż usta. (Bertolt Brecht)

Milczenie pokrywa zarówno wiedzę jak i niewiedzę. (Aleksander Fredro)

Nic nie jest tak frustrujące, jak spór z kimś, kto wie, co mówi. (Sam Ewing)

Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy. (Giovanni Guareschi)

Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty. (Josh Billings)

Miłość polega na tym, że istoty absolutnie samoistne nie mogą bez siebie żyć. (ks. Józef Tischner)

Doświadczenie płynące z naszych błędów czyni nas lepszymi. (Anatole France)

Głęboki szacunek i zaufanie przyjaciela jest przynoszącym najwięcej satysfakcji doświadczeniem życiowym. (Walter Mac Peek)

Często chwalimy odległą przeszłość, a nie doceniamy współczesności. (Tacyt)

Abyśmy mogli być szczęśliwymi, trzeba, aby naszemu szczęściu zawsze czegoś brakowało. (Henri Stendhal)

Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałeś. (z praw Murphy'ego)

Jak to jest, że byle idiota potrafi żyć mając pieniądze, a sztuką wspaniałą i niemalże bohaterską jest żywot bez pieniędzy. (Kornel Makuszyński)

Doświadczenie stworzyło sztukę, brak doświadczenia — przypadek. (Arystoteles)

Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło. (Nicolas Boileau)

Wiele jest rzeczy godnych podziwu, ale nic nie zasługuje na uwielbienie większe niż człowiek.

(Sofokles)

Wielu ludziom wydaje się, że myślą, podczas gdy zmieniają jedynie przesądy. (Wiliams James)

Wszystkie wielkie prawdy na początku są bluźnierstwem. (Bernard Shaw)

Wyrachowanie na tym polega, aby nie żałować wydatku na to, co warte wydatku. (Henryk Sienkiewicz)