Matematyka 2011/2012 2012/2013 2013/2014 zadania 2014/2015 2015/2016 GeoGebra-materiały

Małgorzata Zbińkowska

2014/2015

Witam wszystkich, którzy trafili na moją stronę. Obiecuję dużo pracy w nowym roku szkolnym smiley

1) W lipcu ukazała się trzecia już książka popularyzująca darmowy program GeoGebra. Zostałam zaproszona do grona autorów ( 27 osób z całej Polski wśród nich nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół wyższych). W rozdziale 4 "Matematyki z GeoGebrą" opisuję od podstaw możliwości i zastosowania Widoku CAS- komputerowego systemu obliczeń symbolicznych. Jest to pierwszy materiał w języku polskim na ten temat !!!

3) 13-14.09.2014r. reprezentantki naszej szkoły ( Małgorzata Zbinkowska, Ewa Król, Izabela Szewczyk, Katarzyna Szymańska) brały udział w pierwszym stacjonarnym spotkaniu dla uczestników projektu :Wyzwania edukacji w dobie Intearnetu: Wsparcie dla sieci liderów wykorzystania TIK w szkołach. Uczyliśmy się o tym jakie możliwości dają narzędzia Google np. "chmura" jak wykorzystać platformę Moodle. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy się uczyć innych rzeczy korzystając z platformy e-learningowej (dostajemy do wykonania po dwa zadania tygodniowo). W listopadzie następne spotkanie stacjonarne.

2) 20.09.2014r. właśnie wróciłam z V Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Wyjątkowo udana impreza dla osób które już znają albo chcą poznać możliwości GeoGebry. Prowadziałam warsztaty dla Zaawansowanych z Agatą Matuszczak i Jurkiem Milem. Moja część była poświęcona zastosowaniom Widoku CAS. Jurek i Agata pokazywali jak wykorzystać skrypty do tworzenia ciekawych interaktywnych apletów.

3) 20.09.2014r. Wreszcie się doczekaliśmy, od dziś jest już GeoGebra 5.0 z możliwością rysowanie brył w 3D! Zupełnie nowa jakość. Spróbujcie sami jak łatwo narysować, obrócić otworzyć siatkę, stworzyć przekrój bryły. Wszystko dla Waswink