Aktualności | O mnie | Biologia | Album fotograficzny | MATURALNIE |

EKOPLANETA 2015

Zgłoszenia do 24 października poprzez system Librus
Ewa Król

Wyciąg z Regulaminu XII Edycji Konkursu „Eko-Planeta”

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” organizowany jest przy współpracy merytorycznej
z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej  „Pokolenie”.

1. W  roku szkolnym 2014/2015 Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych:

„Maluch”- uczniowie klas III i IV szkół podstawowych; „Adept” – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych; „Junior” – uczniowie gimnazjów; „Żak” – uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych;

1. W roku szkolnym 2014/2015 uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z dwóch form konkursu:
    1. teście konkursowym opracowanym przy współpracy z  Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, składającym się z pytań z zakresu wiedzy o przyrodzie Polski: pytań dotyczących przyrody, biologii, ochrony środowiska zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników, oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień Regionu. Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz zadania opisowego na odwrocie kart odpowiedzi (od 0 do 8 punktów).
    2. konkursie prac indywidualnych (dla kategorii „Adept”, ”Junior” i „Żak”) w formie pisemnej (max. 10 kartek  A4) lub albumowej na temat: „Zwierzęta wokół nas”
  2. Szkoła może zgłosić do Konkursu dowolną ilość osób. Uczestnik Konkursu może wziąć udział w obydwu formach konkursowych po uiszczeniu opłaty za każdą z tych form.
  3. Dla umożliwienia jak najszerszego udziału młodzieży w Konkursie, Szkolny Organizator Konkursu ma prawo rozszerzyć listę
    o dodatkowych 10% uczestników bez wnoszenia za nich opłaty (na karcie zgłoszenia winna być zamieszczona całkowita ilość zgłoszonych do Konkursu osób).
  4. Konkurs jest samofinansujący, środki przeznaczone są wyłącznie na nagrody i techniczną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa
    w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata w wysokości 8,00 zł. od osoby za udział w każdej formie konkursowej  (test i praca indywidualna). Wpłaty mogą pochodzić od osób prywatnych, firm, Rad Rodziców, Dyrekcji Szkół, instytucji i urzędów wspierających działalność kulturalno-oświatową.
  5. Dyrektor Szkoły, której uczniowie biorą udział w Konkursie, wskazuje nauczyciela, który zostanie Szkolnym Organizatorem Konkursu.

7.     Szkolny Organizator Konkursu „Eko - Planeta 2014/2015” zobowiązany jest przesłać do Biura Konkursu:

1. kartę zgłoszenia z podziałem na wybraną formę uczestnictwa (test, praca indywidualna)
  2. jedno, zbiorowe potwierdzenie wpłaty (kserokopię) na konto Organizatora

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko - Planeta”

ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Warszawie

8.     Kartę zgłoszenia wraz z kopią dowodu wpłaty należy przesłać (mailem, faksem lub listownie) do dnia 29 października 2014 r. na adres Organizatora.

1. Ogólnopolski Organizator Konkursu potwierdzi udział szkoły w konkursie prac indywidualnych do dnia 28.11.2014 r. nadając kod, którym winna być oznaczona każda praca.
  2. Prace indywidualne wraz z listami imiennymi uczestników (z podziałem na kategorie wiekowe) należy wysłać najpóźniej do 14.01.2015 r.  Ogólnopolskiemu Organizatorowi Konkursu (przesyłka winna zawierać wszystkie zgłoszone do konkursu prace). Każda praca powinna być oznaczona kodem nadanym przez Organizatora, pieczątką szkoły, kategorią oraz imieniem i nazwiskiem wykonawcy.
  1. Prace Konkursowe nie podlegają zwrotowi. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do ich wystawiania i publikowania.
  2. Prace oceni Jury powołane przez patronów naukowych Konkursu..
  3. Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 05.03.2015 r. (czas – 45 min.).
  4. Testy z kartami odpowiedzi i instrukcją dla Szkolnego Organizatora Konkursu oraz kodem szkoły nadanym przez Organizatora Ogólnopolskiego zostaną przesłane do szkół do dnia 20.02.2015 r. W przypadku braku otrzymania informacji w w/w terminie prosimy o pilny kontakt z biurem konkursu.
  5. Uczniowie rozwiązują test w szkole pod nadzorem nauczyciela.
  6. Wypełnione karty odpowiedzi wraz z imienną listą uczestników opatrzoną kodem i pieczątką Szkoły (z podziałem na kategorie wiekowe i klasy) należy wysłać najpóźniej 09.03.2015 r. Ogólnopolskiemu Organizatorowi Konkursu.
  7. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 31.05.2015 r. - każda szkoła otrzyma listę imienną wszystkich uczestników wraz z ich punktacją dla testu, oraz kolejnością wyróżnionych prac indywidualnych.

20.  Nagrody dla uczestników w kategorii testu i prac indywidualnych (w każdej grupie wiekowej):

• Laureat I, II i III miejsca w kraju otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu cyfrowego np. (tablet, smartfon, e-book).
  • Laureat wyróżnienia krajowego I stopnia otrzyma cenną nagrodę rzeczową (np. kamera internetowa, kamera sportowa lub bezprzewodowe słuchawki multimedialne). Laureat wyróżnienia krajowego II stopnia otrzyma wydawnictwo encyklopedyczne lub albumowe.
  • najlepszy uczeń w szkole, która zgłosiła w danej kategorii konkursowej 10 osób lub więcej, otrzyma nagrodę książkową.
  • wszyscy uczniowie w szkole otrzymają dyplomy.

21.   Nagrody dla Szkolnego Organizatora Konkursu oraz nagrody dla Szkół:

• Szkolny Organizator Konkursu, który zgłosi ze Szkoły 6 lub więcej osób o z danej kategorii konkursowej otrzyma dyplom uznania.
  • Szkolny Organizator Konkursu, który zgłosi ze Szkoły 20 lub więcej osób z danej kategorii konkursowej otrzyma upominek książkowy z klasyki gatunku (np. kryminał, romans, sensacja)
  • Najliczniej reprezentowane szkoły otrzymają dyplomy i sprzęt informatyczny.